Styczniowe nowości - zewnętrzne zasilanie do A7S [2017-01-20]

Kto filmował małym aparatem ten wie jak sprawną pracę na planie filmowym utrudnia ciągła potrzeba wymiany baterii. Do sprawnego filmowania stosuje się więc rozbudowane rigi z podłączonymi bateriami V-mount. Takie rozwiązania faktycznie usprawniają pracę ale z drugiej strony z małej poręcznej kamery robi się nam wielokilogramowy, ogromny klocek. My lubimy filmować "na lekko" dlatego przekonfigurowaliśmy nasz rig tak aby filmowało się długo, wygodnie i przyjemnie.

Jako wymiennik oryginalnej baterii A7S zakupiliśmy zewnętrzną baterię Lanparte PB-600. Przyczepiona jest ona bezpośrednio do klatki Motion9 z prawej strony. Ma ona pojemność 5-6 razy większą niż standardowa bateria. Rekorder Shogun zasilany jest osobno przez standardowe baterie NPF. Pozostałe części riga to baza Fotga, dwie rączki, Fotga Follow Focus DP 500IIS. Natomiast z tyłu riga zamiast standardowego shoulder pada stosujemy Lanparte CP-01 - stabilizator na klatkę piersiową. Służy on nam nie tylko przy filmowaniu z ręki jako podpora riga ale także jako rączka do panningu głowicą przy filmowaniu na sliderze i na statywie. Pomiędzy Fotga base plate i klatką zamontowaliśmy Manfrotto 577 Rapid Connect Adapter z Sliding Mounting Plate (501PL) która umożliwia szybkie odłączenie kamery od riga, kiedy jest nam niepotrzebny. Od spodu riga mamy zamontowaną jeszcze jedną płytkę 501, która pozwala szybko zmieniać sposób pracy pomiędzy filmowaniem ze statywu lub monopoda na filmowanie z użyciem slidera.

W naszej wypożyczalni sprzętu filmowego pojawiły się też w styczniu: Monopod MVMXPRO ułatwiający filmowanie przy częstej zmianie położenia oraz dyskretny mikrofon lavalier Rode SmartLAV+, który możemy podpiąć bezpośrednio do telefonu komórkowego, aparatu lub systemu bezprzewodowego.

Powiązane produkty do wypożyczenia